بهترین لوازم بدن‌سازی برای ورزش در خانه

بدن‌سازی یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ تناسب اندام و سلامتی است. این روزها باشگاه‌های مختلف در همه شهرها، با قرار دادن وسایل بدن‌سازی، شرایط را برای ورزش فراهم کرده‌اند. ممکن است شما امکان رفتن به باشگاه را نداشته باشید و دوست داشته باشید که در خانه بدن‌سازی کنید. در این صورت نیاز به وسایل خاصی دارید که در این مطلب در مورد آن‌ها بیشتر خواهیم گفت.

بدن‌سازی در خانه یا باشگاه؟

در هر فضایی می‌توان ورزش کرد. خانه، پارک، باشگاه یا هر کجایی که شما امکان تحرک داشته باشید، می‌توانید با ورزش کردن به سلامت جسم و روح خود کمک کنید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای تمرین بدن‌سازی، لازم است که حتما به باشگاه بروند.

 البته که وسایل و تجهیزات بدن‌سازی در باشگاه‌ها کامل است و در عین حال دراین مکان‌ها شما یک مربی هم در کنار خود دارید که برنامه بدن‌سازی به شما می‌دهد. اما اگر امکان باشگاه رفتن وجود نداشته باشد،‌ نباید ورزش را کنار گذاشت. شما می توانید لوازم بدن‌سازی را خریداری کرده و از آن‌ها در خانه استفاده کنید.

این روزها مربی‌های ورزشی هم در شبکه‌های مجازی آماده ارائه تمرینات بدن‌سازی به شما هستند. پس شما با تهیه وسایل بدن‌سازی خانگی می‌توانید در خانه به‌صورت حرفه‌ای ورزش کنید.

لوازم و تجهیزات بدن‌سازی

برای بدن‌سازی در خانه شما می‌توانید دو سری وسیله داشته باشید.

لوازم بدن‌سازی خانگی

این وسایل ابعاد زیاد بزرگی ندارند و شما گوشه اتاق خود می‌توانید از آن‌ها نگهداری کنید. دمبل،‌ هالتر، وزنه و توپ. با کمک این وسایل شما می‌توانید مراحل اولیه تمرینات بدن‌ سازی را شروع کنید. بسیاری از تمرین‌های مختلف بدن‌سازی که مربیان به شما می‌دهند،‌ با کمک همین وسایل قابل انجام هستند.

 دمبل  و وزنه در ابعاد و وزن‌های مختلف در بازار وجود دارند که با توجه به برنامه تمرینی بدن‌سازی خود می‌توانید مورد مناسب را انتخاب کنید. علاوه بر این‌ها، نوع دیگری از وزنه به نام کتل بل هم در بازار دیده می‌شود که برای تمرین‌های قدرتی دست و بازو از آن استفاده می‌شود.

 وزنه‌های مخصوص مچ پا،‌ شبیه به کیسه‌های مستطیل شکلی هستند که داخل آن‌ها با شن پر شده است. این وزنه‌ها هم در وزن‌های مختلف برای تقویت مچ و ساق پا توصیه می‌شوند.

انواع و اقسام دمبل‌ها هم با وزن‌های مختلف، برای استفاده در تمرین‌های بدن‌سازی وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توانید قدرت دست‌ها و بازوهای خود را بالا ببرید. کافی است شما یک برنامه باشگاه بدن‌سازی داشته باشید تا بتوانید با کمک این وسایل تمام تمرین‌ها را در خانه انجام دهید.

لوازم بدن‌سازی باشگاهی

وقتی می‌خواهید کمی سنگین‌تر و حرفه‌ای‌تر کار کنید، نیاز به لوازم بدن‌سازی باشگاهی دارید که می‌توان آن‌ها را هم در خانه استفاده کرد. در واقع شما باشگاه را به خانه خود می‌آورید.

  • نیمکت بدن‌سازی

نیمکت بدن‌سازی وسیله‌ای است که شما می‌توانید برای حرکات شکم، و حرکات متنوع با دمبل، وزنه و هالتر از آن استفاده کنید. این نیمکت‌ها هم به صورت صاف هم شیب‌دار طراحی شده‌اند و برای بدن‌سازی بسیار مناسبند.

  • دستگاه اسکات

اسکات یکی از حرکات بدن‌سازی است که شما با داشتن دستگاه مخصوص آن می‌توانید در خانه به راحتی انجام دهید. با قرار دادن وزنه و هالتر روی دستگاه اسکات، می‌توانید تمرین‌ها و برنامه باشگاه بدن ‌سازی را در خانه انجام دهید.

  • دستگاه دراز نشست

دراز نشست یکی از حرکات ورزشی برای بدن‌سازی است که بدون دستگاه هم می‌توان آن‌ را انجام داد. اما وقتی با کمک دستگاه دراز نشست بزنید، فشار را از روی کمر و گردن برمی‌دارید.

  • استپر

با کمک استپر شما می‌توانید ورزش‌های زیادی را برای تقویت عضلات پایین تنه انجام دهید. در تمرین‌های بدن‌سازی، استفاده از استپر برای لاغر کردن شکم و پهلو توصیه می‌شود. در عین حال، استپر دارای کش‌هایی است که با کمک آن‌ها می‌توان تمرین‌های قدرتی برای تقویت شانه‌ها و بازوها انجام داد.

  • میز یا دستگاه بدن‌سازی چند منظوره

یکی دیگر از لوازم بدن‌سازی که می‌توانید در خانه داشته باشید، میز یا دستگاه بدن‌سازی چند منظوره است. این دستگاه‌ها دارای نیمکت بدن‌سازی، کش، هالتر، اسکات، و دستگاه دراز نشست هستند. با داشتن تمامی این‌ها با هم، شما می‌توانید تمامی ورزش‌ها را در خانه انجام دهید.

سخن پایانی

ورزش، ضامن سلامتی شماست و بدن‌سازی به‌عنوان یکی از بهترین ورزش‌ها می‌تواند در کنار اضافه یا کاهش وزن، با تقویت ماهیچه‌ها و مفاصل، بدن شما را قوی کرده و سلامت شما را تامین کند. اگر به هر دلیلی امکان رفتن به باشگاه را ندارید، می‌توانید با خرید آنلاین لوازم بدن‌سازی از مراکز معتبر فروش لوازم و تجهیزات بدن‌سازی و استفاده از آن‌ها در خانه، ورزش را به بخشی ثابت از زندگی خود تبدیل کنید.